Jak być wytrwałym?

Sukces to przechodzenie od porażki do porażki, bez utraty entuzjazmu.

Winston Churchill

Nigdy się nie poddawaj! Dawaj dalej! Cały czas do przodu! Dasz radę! Te zdania to perełki motywacyjne, które dobrze obrazują, czym jest ta wytrwałość. Mówiąc prosto, jest to najzwyczajniej w świecie umiejętność dokończenia swoich działań, pomimo różnych przeszkód.

Wytrwałość to przede wszystkim upór i cierpliwość. To niepoddawanie się. Bez niej Twoje „why” zostanie tylko słowami lub myślami. Bez niej się nie zmienisz. Stuprocentowa gwarancja. Tak, jak wspomniałem wcześniej, jest to umiejętność. To z kolei oznacza, że można ją nabyć. Bycie wytrwałym to nic innego jak nawyk, który można ukształtować już po 30 dniach. Działa to również w drugą stronę. Bez pokładów wytrwałości i cierpliwości prawdopodobnie nie wytrzymasz tego okresu, przez co Twoje cele i postanowienia zostaną niezrealizowanymi wizjami. Zatem do zmiany swoich nawyków potrzebujemy wytrwałości, która jest cechą charakteru. Wybierając swoją osobowość, w części I może pomyślałeś:

  • Muszę być wytrwały.
  • Nie mogę się poddawać.

Jak w takim razie przeprogramować swój umysł w taki sposób, aby zamienić się w najwytrwalszego człowieka na Ziemi? Wróćmy do poprzedniego rozdziału. Określiłeś swoje WHY? Znasz już swoje marzenia, cele oraz wizję? Motywują Cię? 

Jeśli nie, prawdopodobnie nie odnoszą się one do Twoich prawdziwych, głęboko zakorzenionych wartości. Określ je na nowo. Jeśli chcesz przejść dokładny proces odnajdywania swojego DLACZEGO, sięgnij po książkę Znajdź swoje dlaczego.

Twój silny cel, powód do życia, powinien Ci dawać największą chęć do działania. To mi daje piłka nożna oraz pomoc innym ludziom.

Fragment książki I’mpossible. Przedsprzedaż już trwa!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Po co wstajesz rano z łóżka? Czyli dlaczego zaczynać od DLACZEGO?

15 kwietnia 2020

Czym jest podświadomość?

15 kwietnia 2020

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *