Jak skutecznie zarządzać swoim czasem?

Zarządzasz skutecznie swoim czasem? Czy zupełnie się tym jakoś nie przejmujesz? Uwierz mi, to mega ważna umiejętność, która niezwykle Ci się przyda. 

Czas to pieniądz i nie warto go raczej tracić na bezsensowne rzeczy. Już sam musisz ustalić co jest dla Ciebie ważne, a co nie. W tym Ci nie pomogę, ale podpowiem Ci parę użytecznych trików i rzeczy. 

Ustal sobie system i rutynę. Notuj w kalendarzu klasycznym albo Google. Jak Ci wygodniej. Uporządkowanie swojego planu bardzo pomaga. Zobaczysz też ile masz niezagospodarowanego czasu, który możesz przeznaczyć na pasję, sport czy samorozwój.  Nie musisz tego planować co do minuty, ale przynajmniej miej ogólne pojęcie o tym ile czasu poświęcasz na konkretne rzeczy i co możesz sobie jeszcze włączyć do planu. Zajmuje to parę minut, ale zaoszczędzisz masę czasu później. 

Ustalaj sobie limity i ramy czasowe na telefon i rozrywkę. Otwierasz TikToka i nagle okazuje się, że zeszła Ci jedna godzina? Serio, ustaw sobie alarm. Świadomość swojego czasu jest kluczowa. Nie musisz się chorobliwie pilnować, ale warto widzieć ile czasami czasu ucieka ot tak. 

Dbaj o swój czas i wykorzystuj go w sposób wartościowy! Czyli jaki? To już od Ciebie zależy. 

Trzymajcie się! 

Michał 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proste pomysły na zwiększenie produktywności.

14 grudnia 2023

Dlaczego nauka języków obcych się przydaje?

14 grudnia 2023

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *